Secundo


Rozwinięcie drugiego warunku:

 

Twój „nowy zmysł”  winien emanować nadzieję…

________________________________________

Jeśli już w minimalnym stopniu utworzyłeś pierwszy zręb nowego zmysłu, napełnij go teraz nadzieją, że ten sam Jezus, który umarł na krzyżu, żyje – a to oznacza, że nie ma dla Niego nic niemożliwego.

Bo “ciasna jest brama i wąska jest droga, która wiedzie do żywota”. Jednakże niech nadzieja tego żywota, niby najjaśniejsze światło, oświeca Ci drogę, gdy decydujesz się na to, by na tym świecie żyć “w trzeźwości, sprawiedliwości i pobożności”, świadomy w pełni, iż “przemija postać tego świata”.

Powyższe fragmenty podkreślają, że całe Pismo Święte przenika myśl o zbawczej miłości Boga do świata. Szczególnie jednak w Nowym Testamencie wyrażona jest nadzieja, że w końcu wszyscy dobrowolnie wyznają, iż Jezus jest oczekiwanym Mesjaszem, Panem i Zbawicielem. Jako otwarte pozostawia pytanie dotyczące świadomego opierania się miłości Boga w nieskończoność, wybierania z własnej woli cierpienia i wiecznej zguby życia w żydowskim obłędzie. Jeśli jesteś doświadczony cierpieniem, pomówieniami, krzywdami, zachowaj do końca swoich dni wiarę Hioba i nadzieję Hioba: “Lecz ja wiem: Wybawca mój żyje, na ziemi wystąpi jako ostatni. Potem me szczątki skórą odzieje i ciałem swym Boga zobaczę. To właśnie ja Go zobaczę, moje oczy ujrzą, nie kto inny”. W tym niesprawiedliwym czasie w którym żyjemy znajdujcie pociechę i duchowe umocnienie w słowach Chrystusa: “Błogosławieni jesteście, gdy [ludzie] wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko zło na was. Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie” (Mt 5, 12).

Mimo, że cały czas zły duch zdobywa dla siebie adeptów, pamiętaj, że jak mawiał John F. Kennedy – “Na całym świecie działa przeciwko nam monolityczny i bezwzględny spisek, bazujący przede wszystkim na ukrytych środkach, by rozszerzać swą strefę wpływów poprzez infiltrację (szpiegostwo), zamiast inwazji, poprzez działalność wywrotową zamiast wyborów, poprzez zastraszanie zamiast wolnego wyboru. Jest to system, który zgromadził ogromne ludzkie i materialne zasoby, dla zbudowania zjednoczonej i wysoce skutecznej maszyny, która łączy operacje militarne, dyplomatyczne, wywiadowcze, ekonomiczne, naukowe i polityczne. Jej przygotowania są ukrywane, a nie ogłaszane, jej pomyłki są grzebane, a nie publikowane, jej przeciwnicy są uciszani, a nie pochwalani. Żaden wydatek nie jest kwestionowany, żaden sekret nie jest ujawniany. Samo słowo „tajemnica” jest odrażające w wolnym, otwartym społeczeństwie.” Dlatego jedyną siłą, która jest w stanie się przeciwstawić sekcie zła jest wiara, nadzieja i miłość.

________________________________________________________________________________

Trzeci warunek „TERCJO” – czytaj dalej

Komentarze

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s